Haberler

 • Barış'ın Dünyası

  7’den 77’ye herkesin “Barış Abi”si Barış Manço, vefatının 20. yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen “Bir Dünya Barış’ı” başlıklı bir dizi etkinlikle anılıyor.  . Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İBB Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen “Bir Dünya Barış’ı”, İstanbul Üniversitesi ve 7’den 77’ye Doludizgin Barış ve Sevgi Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleşecek. Etkinlikler kapsamında; “Çağdaş Halk Ozanı Barış Manço” sempozyumu, “20 Yılın Ardından Barış’a Özlem” paneli, “Barış’ın Dünyası” sergisi ve “Bir Dünya Barış’ı” başlıklı konser düzenlenecek. 14-15 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikler, İstanbul Üniversitesi’nde başlayacak ve Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda devam edecek.

 • Universal Everything: Akışkan Bedenler Borusan Contemporary'de

  Bu sergide, Universal Everything’in insan biçimine duyduğu ilgi, bireyin karakteristik özellikleri ve daha büyük bir yapı olan kolektifin parçası olarak davranışları üzerinden inceleniyor. Kolektifin erken dönem işleri 2. katta gösteriliyor: Portre II, Yüce İnananlar II ve Yürüyen Şehir. Buradaki çalışmalar bireyin bedenine ve bu bedenin yeniden şekil alma, dönüşme ve uyum sağlama kapasitesine odaklanıyor. İkinci iş grubunu oluşturan Kabileler ve Oluşum, büyük bir grubun içerisinde bireyin doğası üzerine yoğunlaşıyor.

 • 1001 Gece Sergisi - Arkas Sanat İzmir'de

  Arkas Sanat Merkezi, kapılarını Binbir Gece Masalları’nın esrarengiz dünyasına açıyor. Dilden dile dolaşarak günümüze ulaşan, Ortadoğu kültürünün bir yansıması niteliğinde olup, daha sonradan yazıya geçirilen Binbir Gece Masalları, Oryantalist yazar, akademisyen ve seyyah Antoine Galland’un çevirisi sayesinde Avrupa’da ve dünyada çok ses getirmiştir. 18. yüzyılda gelişen egzotizm tutkusu ile fantastik edebiyatın gelişiminde büyük rol oynayan Binbir Gece Masalları, geçmişten günümüze tiyatro, opera, bale, ve sinema gibi görsel, dekoratif ve sahne sanatlarının ilham kaynağı olmuştur. Bu masalları konu alan her sanatçı, bir sonraki jenerasyonu kendi dokunuşuyla beslemiştir.
   
  Binbir Gece Sergisi’nde izleyeceğiniz her eser farklı dönemlerde hayata geçirilmiş olup, farklı hayal dünyalarını yansıtmaktadır. Masalların sihirli dünyasında gezerken, 8.yüzyılda Arap coğrafyasında başlayıp günümüze uzanan Doğu tarihine de tanıklık edeceksiniz.

 • Rus Avangardı - Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek

  S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, 20. yüzyıl dünya sanatını şekillendiren Rus Avangardı akımının Türkiye’deki en kapsamlı sergisine Sabancı Holding’in katkılarıyla ev sahipliği yapıyor. S.U. Sakıp Sabancı Müzesi’nde 18 Ekim 2018’de kapılarını açan ve 1 Nisan 2019’a kadar devam edecek olan “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisi, Sabancı Holding’in katkılarıyla Rus avangard sanatını kapsamlı bir seçkiyle ziyarete açıyor.Ayrıca sergi süresince düzenlenecek film gösterimleri, müzik dinletileri, edebiyat etkinlikleri, çocuklar ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmalarıyla, Rus Avangardı’nın farklı disiplinlerdeki üretimi derinlemesine ele alınacak. Rus Avangardı’nın uluslararası uzmanlarının metinlerinin yer alacağı katalog da sergiye eşlik edecek.

 • Füreya Koral’ın sergisi sanatseverlerle buluşuyor

  Seramik sanatının en önemli isimlerinden olan Füreya Koral’ın retrospektif sergisi Kale Grubu’nun katkılarıyla sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, 18 Kasım 2017-18 Ocak 2018 tarihleri arasında Akaretler’deki Sıraevler’de açılıyor.

  Firmamız tarafından kurulumunun gerçekleştirildiği sergi de başta seramik sanatı olmak üzere kültürel mirasın birçok farklı alanına destek vermeyi hedefleyen Kale Grubu, 60. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında heyecan yaratacak bir çalışmaya imza atıyor. 60 yıllık yolculuğuna birçok ilki sığdıran Kale Grubu, ilk çağdaş seramik sanatçılarından Füreya Koral’ın anısına 20. yılını kutluyor Sanatçının bugüne kadar gerçekleştirmiş en kapsamlı retrospektif sergisini hayata geçiriyor.

  Sergi Tarihi: 18 Kasım 2017 - 18 Ocak 2018
  Sergi Adresi: Akaretler Sıraevler, Şair Nedim Cad. No:16 Beşiktaş/İstanbul 

 • Ai Weiwei “ Porselene dair “ SSM’de

  Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz Sakıp Sabancı Müzesi’nin son sergisi olan Ai Weiwei “ Porselene Dair “ 12 Eylül 2017 tarihinde kapılarını ziyaretcilere açılmıştır. Sanatseverler Çinli sanatçının yapmış olduğu porselen eserleri 28 Ocak 2018 tarihine kadar gezebilir.

 • “Diana Thater: Kaçak Dünya “ ve “ Ağaç, Gölge, Deniz, Ay “ sergisi Borusan Contemporary’de

  Borusan Contemporary Periliköşk yerleşkesinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz digital eserler ile desteklenmiş son sergi 14 Eylül 2017 de kapılarını açıyor. 18 Şubat 2018 tarihine kadar sürecek olan sergi de 6. kattaki “ Zimoun container “ eserini görmeyi unutmayın.

 • 55. IAM Toplantısındayız

  Bu yıl 55.si yapılacak olan üye olduğumuz IAM toplantısına Long Beach – Kaliforniya’da katılacağız. Sektörün nabzını sizler için dinleyecek ve dünya genelindeki yenilikleri gözlemleyeceğiz.